تبلیغات
مطالب اینترنتی - جانبازان در قیامت چگونه وارد می شوند؟
 
مطالب اینترنتی
صفحه نخست         تماس با مدیر         پست الکترونیک        RSS         ATOM
 
 مفیدستان:

وقتی وارد زندگی این گروه از بزرگواران می شویم، تازه می فهمیم دوست داشتن و عاشق چیزی بودن یعنی چه؟!! عشق و دوست داشتنی که ثمره ای جز یک گاز اکسیژن و یک سری سیم های اتصالی که یک سر آن به مخزن اکسیژن وصل است و سر دیگرش در دهان برای زنده ماندن، تخت و ویلچری که تا آخر عمر او را همراهی می کند. بعضی دیگر از آن ها دیگر حتی کنترل اعصاب و روانشان هم در دست خودشان نیست … بله این ها ثمره های عشق و دوست داشتنی است که بی هیچ چشم داشت مادی و معنوی وجود دارد است که شاید من و شما هرگز آن را متوجه نشویم …

در روزی که متعلق به ولادت آقامون حضرت ابالفضل العباس علیه السلام که به روز جانباز نامگذاری شده، با هم مروری بر گوشه ای از زندگی عزیزان جانباز و ارزش آن ها خواهیم داشت.

زهرا اجلال- کارشناس ارشد علوم قرآن و حدیث/ بخش قرآن تبیان

جانبازان

بر عکس بعضی از خانه ها که با وجود بهترین امکانات و موقعیت های مالی و برتر از آن سلامتی کاملی که بالاترین ثروت آدمی است، کسانی که کارت های عابر بانکشان صفرهای زیادی دارد ولی با وجود همه این امکانات فضای خانه شان سرشار از نفرت، کینه، شکایت، نارضایتی است، در این خانه که وارد شدم دیدم یک زندگی بسیار ساده و معمولی و مهم تر از آن سلامتی که نصف آن یا حتی بیش از نصفش را برای دفاع از خاک و سرزمین همان خانه ها و خانواده های بعضاً شاکی که گاهی هم سخن هایی می گویند که قلب آدمی را به درد می آورد، داده اند.

عده ی زیادی از آن ها در کارت های عابر بانکشان خبری از صفرهای زیاد نیست و تنها یک کارت دارند که با اعدادش محرومیت های ظاهریشان را نشان می دهد.

در این خانه ها گویی برای بعضی هایشان با وجود بودن اکسیژن و نفس کشیدن که حق هر انسان و ابتدایی ترین نیاز آدمی است برای زنده بودن، گویی هوا و اکسیژن هم کاری از دستش بر نمی آید و این عزیزان برای زنده ماندن باید متوسل به مخزن اکسیژن مصنوعی بشوند تا بتواند نفسی برایشان بیاید و برود ، اما با همین تنفس های مصنوعی جز شکرگزاری و لبخند و رضایتمندی چیز دیگری در چهره شان دیده نمی شود …

آن ها با ما مردم و مسئولین معامله نکرده اند، آن ها با کسی معامله کرده اند که حق برادری را برای برادرش تمام و کمال به جا آرد و او نبود جز ابالفضل العباس علیه السلام … آن ها با خدای خود معامله کردند و به واقع چه خوب معامله ای داشته اند؛ إِنَّ اللَّهَ اشْتَرَى مِنَ الْمُؤْمِنِینَ أَنْفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُمْ بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ فَیَقْتُلُونَ وَیُقْتَلُونَ وَعْدًا عَلَیْهِ حَقًّا فِی التَّوْرَاةِ وَالْإِنْجِیلِ وَالْقُرْآنِ وَمَنْ أَوْفَى بِعَهْدِهِ مِنَ اللَّهِ فَاسْتَبْشِرُوا بِبَیْعِكُمُ الَّذِی بَایَعْتُمْ بِهِ وَذَلِكَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظِیمُ (سوره توبه، آیه ۱۱۱)

بعضی از این جانبازان عزیز موجی در سر دارند که این موج آن ها را رها نمی کند و باعث شده بشوند جانباز اعصاب و روان؛ جانباز اعصاب و روان را لحظه ای نمی توانیم تصور کنیم؛ از این بیمارستان به آن بیمارستان. مشت مشت قرص خوردن و از خود بی خود شدن های زود به زود، کسانی که هر از چندگاهی بی اختیار خانه و خانواده هایشان را رها می کنند و تا مدت ها سرگردان خیابان ها می شوند.

عده ای دستی در بدن ندارند، اما ادب عباس گونه در سکنات و رفتارشان به زیبایی خودنمایی می کند و با دیدن آن ها ناخود آگاه با خود نام زیبای یا ابالفضل عباس علیه السلام را زمزمه می کنیم …

خلاصه اینکه همه ی این عزیزان جانباز با هر شماره و درصدی که یا برایشان ثبت شده و یا نشده، خوشیشون، جوانیشون، عیش و نوش دنیاییشان را تقدیم کردند تا ایران، ایران باقی بماند، اسلام باقی بماند، امنیت در جامعه برقرار باشد.

هیچ کدام ناراضی نیستند که هیچ، زبان حال هر کدامشان نیز هنوز که هنوز است این است که:

از دوست به یادگار دردی دارم ********* کآن درد به صد هزار درمان ندهم

چرا که آن ها با ما مردم و مسئولین معامله نکرده اند، آن ها با کسی معامله کرده اند که حق برادری را برای برادرش تمام و کمال به جا آورد و او نبود جز ابالفضل العباس علیه السلام … آن ها با خدای خود معامله کردند و به واقع چه خوب معامله ای داشته اند؛ إِنَّ اللَّهَ اشْتَرَى مِنَ الْمُؤْمِنِینَ أَنْفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُمْ بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ فَیَقْتُلُونَ وَیُقْتَلُونَ وَعْدًا عَلَیْهِ حَقًّا فِی التَّوْرَاةِ وَالْإِنْجِیلِ وَالْقُرْآنِ وَمَنْ أَوْفَى بِعَهْدِهِ مِنَ اللَّهِ فَاسْتَبْشِرُوا بِبَیْعِكُمُ الَّذِی بَایَعْتُمْ بِهِ وَذَلِكَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظِیمُ (سوره توبه، آیه ۱۱۱)

و در جایی دیگر می فرماید: لَكِنِ الرَّسُولُ وَالَّذِینَ آمَنُوا مَعَهُ جَاهَدُوا بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنْفُسِهِمْ وَأُولَئِكَ لَهُمُ الْخَیْرَاتُ وَأُولَئِكَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ (سوره توبه، آیه ۸۸) ولی پیامبر و کسانی که به او ایمان آورده اند، با مال و جانشان جهاد کردند و اینانند که خوبی ها برای آنهاست و اینان همان رستگارانند.

پای درد دل این جانبازان و مجروحین عزیز که می نشینیم یک حرف مشترکی بین همه ی آنها وجود دارد و آن اینکه “من حتما لایق شهادت نبودم که زنده مانده ام” … یاد کلام رهبر جانباز عزیزمان افتادم که فرمودند: “به نظرم می رسد گاهى فضیلت جانبازان از شهدا هم بیشتر است. جانباز کسى است که بعد از آن ‌که قسمتى از بدنش را در راه خدا داد و عضو یا اعضاى شهیدى را با خودش همراه کرد و در بقیه ‌ى مدت زندگى و عمرش هم متقى و شکرگزار بود و عمل صالح انجام داد.” (سخنرانى در مراسم بیعت گروه کثیرى از جانبازان ۲۸/۰۴/۱۳۶۸)

کی گفته به جنگ بروند؟

یکی از صحبت هایی که گهگاه از عده ای می شنویم این است که چرا جانباز ها و شهدا به جنگ رفتند؟ کسی مجبورشان نکرده بود؟ اصلا برای چه جنگ رفته اند؟

مَن جُرِحَ فی سَبیلِ اللّه جاءَ یَومَ القِیامَةِ ریحُهُ كَرِیحِ المِسكِ . . . عَلَیهِ طابَعُ الشُّهَداءِ؛ هر كس در راه خداوند مجروح شود ، در حالى وارد قیامت مى شود كه بویش چون بوى مشك است . . . و نشان شهیدان را دارد. (میزان الحكمه ، ح ۹۸۱۴)

پاسخ این عزیزان را با آیاتی از قرآن کریم تقدیم می کنیم:

«انْفِرُواْ خِفَافًا وَثِقَالاً وَجَاهِدُواْ بِأَمْوَالِكُمْ وَأَنفُسِكُمْ فِی سَبِیلِ اللّهِ ذَلِكُمْ خَیْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ» (توبه/۴۱) در این آیه به همه ی مردم دستور می دهد كه با اموال و جان های خودتان در راه خدا جهاد كنید كه خیر شما در آن است.

در جایی دیگر فرموده اند: «وَأَعِدُّواْ لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّةٍ وَمِن رِّبَاطِ الْخَیْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدْوَّ اللّهِ وَعَدُوَّكُمْ وَآخَرِینَ مِن دُونِهِمْ لاَ تَعْلَمُونَهُمُ اللّهُ یَعْلَمُهُمْ وَمَا تُنفِقُواْ مِن شَیْ ءٍ فِی سَبِیلِ اللّهِ یُوَفَّ إِلَیْكُمْ وَأَنتُمْ لاَ تُظْلَمُونَ» (انفال/۶۰) این آیه به مسلمانان امر می كند كه هر قدر توان دارید، ازنیروی انسانی و ادوات جنگی تدارك ببینید كه در برابر مشركان همواره مهیا باشید. (قرشی، سیدعلی اكبر، قاموس قرآن، ج ۱، ص۴۹)

کلام آخر

کلام را با روایتی از پیامبر صلی الله علیه و آله به پایان می بریم که فرموده اند: مَن جُرِحَ فی سَبیلِ اللّه جاءَ یَومَ القِیامَةِ ریحُهُ كَرِیحِ المِسكِ …؛ هر كس در راه خداوند مجروح شود، در حالى وارد قیامت مى شود كه بویش چون بوى مشك است … (میزان الحكمه، ح ۹۸۱۴)
لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

پرداخت حقوق به رزمندگان و جانبازان زیر درصد در …به تو که عیدت با عید همه فرق می کندتسهیلات خرید خودرو به جانبازان زیر درصد نیز تعلق می …یک حرکت زیبای جهادی در محروم ترین روستای بوشهرعکسالف مشکلات جانبازان زیر درصدبرادر گرامی اقای توکلی اگر شما واقعا دلتان به حال جانبازان می سوزد بهتر می باشد اول ارتباط ایثارگران با رییس جمهور ایثار خبربا توجه به تاکید رییس جمهور در همایش افق رسانه، مبنی بر اینکه بدنبال مشورت با همه اعمالی که باعث ورود انسان به بهشت می شود شهادتین اولین سبب وارد شدن به بهشت، شهادت و گواهی حق است كه وزن و مقدار آن گواهی، به روایتی از نحوه تحصیل پسر ظریف و دختر فریدون در …مهدی ظریف بیش از یک دهه در آمریکا زندگی کرده و در شرکت‌های فضایی و مخابراتی مشغول به مسیحیت جهنم آیا جهنم وجود دارد ؟ ا صولا مباحث مرتبط با معاد مثل جهنم در مسیحیت شباهت هایی زیادی به یهودیت دارداگر چه مرضیه حدیدچی دباغ از خاطرات زندگی پر ماجرایش و …مرضیه حدیدچی دباغ از خاطرات زندگی پر ماجرایش و دوران مبارزه می گوید بانوی پولادین بهترین شعر از نظر استاد شهریار شرح شورانگیز شهریار در …استاد شهریار در تعریف شعر و شعر شاهکار مردم می‌گوید حقیقت شعر، حرفی است که از دل بر شهدای ایران شهدای ایران شهدا پایگاه خبری شهدای ایران شهید شهید نیوز اخبار شهدا اخبار ایثار و جانبازان در قیامت چگونه وارد می شوند؟ جانبازان در قیامت چگونه وارد می شوند جانبازان در قیامت چگونه در قیامت چگونه وارد می جانبازان در قیامت چگونه وارد می شوند؟ جانبازان در قیامت چگونه در قیامت چگونه وارد می شوند؟ ظاهر احساس می شوند در انجمن راسخون جانبازان در قیامت چگونه وارد می شوند؟ در قیامت چگونه وارد می جانبازان در قیامت چگونه در قیامت چگونه وارد می شوند جانبازان در قیامت چگونه وارد می شوند؟ جانبازان در قیامت چگونه وارد می جانبازان در قیامت چگونه وارد می شوند جانبازان قیامت جانبازان در قیامت چگونه وارد می‎شوند؟ شمیم سایت خانواده جانبازان در قیامت چگونه وارد می‎شوند جانبازان عزیز موجی در در حالى وارد قیامت بولتن‌نیوز جانبازان در قیامت چگونه وارد می شوند؟ صاحب‌خبر جانبازاندر جانبازان در قیامت چگونه وارد می شوند؟ جانبازان عزیز موجی در در حالى وارد قیامت آوینی نیـوز پایگاه خبری تحلیلی فرهنگی » جانبازان در قیامت جانبازاندرقیامتچگونه جانبازان در قیامت چگونه وارد می قیامت چگونه وارد می شوند جانبازان در قیامت چگونه جانبازان در قیامت چگونه وارد می شوند؟ نایس عکس ، دانلود عکس جانبازاندرقیامتچگونه جانبازان در قیامت چگونه وارد می شوند جانبازان و مجروحین در قیامت چگونه وارد می جانبازان در قیامت چگونه وارد می شوند؟ جانبازان در قیامت چگونه وارد می قیامت چگونه وارد می شوند جانبازان در قیامت چگونه جانبازان در قیامت چگونه وارد می شوند؟ جستجوگر اخبار تی نیوز جانبازان در قیامت چگونه وارد می قیامت چگونه وارد می شوند جانبازان در قیامت چگونه

مطلب جانبازان در قیامت چگونه وارد می شوند؟ در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :جانبازان در قیامت چگونه وارد می شوند؟
http://mofidestan.ir/%d8%ac%d8%a7%d9%86%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d9%82%db%8c%d8%a7%d9%85%d8%aa-%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%88%d8%a7%d8%b1%d8%af-%d9%85%db%8c-%d8%b4%d9%88%d9%86%d8%af%d8%9f/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : نویسنده وبلاگ
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :